renesansowy facebook

28 kwietnia 2011 roku w naszej szkole miała miejsce lekcja otwarta na temat Renesansu.

autorki i realizatorki lekcji: p. Lidia Kućmierz (nauczyciel historii muzyki) i p. Agnieszka Pacura (nauczyciel rytmiki)

taniec: uczennice klasy IV B Karolina Nawracaj, Kamila Banaś, Justyna Zapotoczna

Uczniowie zapoznali główne postacie świata renesansowego, posłuchali muzyki renesansowej w wykonaniu Stinga, mogli dotknąć renesansowej lutni i stworzyć imitację renesansowej kapeli śpiewając jeden z psalmów Mikołaja Gomółki. Okazuje się, że podróże w czasie są możliwe, nawet na odległość 500 lat.

Oglądnij zdjęcia

Zobacz materiał video